Latvijas Kara muzejs izstādīs "Twitter konvoja" auto no Ukrainas

Image
Pie Latvijas Kara muzeja izstādīs auto, ko Ukrainas karavīri izmantojuši kaujās pret Krievijas okupācijas spēkiem

Latvijas Kara muzejs sadarbībā ar akciju “Twitter konvojs” organizē ekspress izstādi – instalāciju “Twitter konvoja auto”. Izstādes ietvaros no 2. līdz 4. novembrim pie Latvijas Kara muzeja Rīgā, Smilšu ielā 20, būs aplūkojams viens no akcijā “Twitter konvojs” ziedotajiem apvidus auto, ko Ukrainas bruņoto spēku karavīri izmantojuši, lai uzvarētu kaujas pret Krievijas okupācijas spēkiem.

Izstādīto apvidus auto izmantoja Ukrainas bruņoto spēku 93.mehanizētās brigādes karavīri, kuri tam deva nosaukumu “Orļiks”. Ekspress izstādes mērķis ir ilustrēt kara nežēlību un atgādināt sabiedrībai, ka Ukrainas karavīri cīnās arī par Latvijas un visas pārējās Eiropas brīvību.

No 5. novembra “Orļiks” būs pieejams publiskai apskatei Latvijas Kara muzeja vestibilā un kļūs par daļu no muzeja ekspozīcijas.

Izstādītā auto cīņu gaitas pēc ierašanās Ukrainā aizsākās Ohtirkā, kur tas tika izmantots karavīru transportēšanai uz kauju vietām un no tām. Vēlāk ar “Orļiku” tika sniegts atbalsts Ukrainas aizstāvjiem smagākajās cīņās Sumi reģionā. Savukārt kaujās pie Izjumas auto tika izmantots ievainoto evakuācijai, pārtikas un ūdens apgādei, kā arī baļķu vešanai, lai nostiprinātu Ukrainas armijas pozīcijas. Pēc dalības cīņās pusgada garumā, automobilis cieta nelabojami smagus bojājumus kaujā  Bahmutas reģionā.

Ukrainas bruņoto spēku 93. mehanizētās brigades pārstāvis par auto kaujas gaitām ir teicis: “Orļiks paveicis lielu darbu, ar to evakuēja ievainotos - pateicoties Orļikam tos varēja izvest pat no grūti sasniedzamām vietām. Bet vēl jūs varat pamanīt, ka pie auto ir piemetināts ložmetēja balsts. Uzbrukumu vai desanta atbalsta operāciju laikā tur bija piestiprināts ložmetējs, kas ar savu uguni atbalstīja mūsu spēku došanos uz priekšu.”

Aizsardzības nozare izsaka pateicību akcijas “Twitter konvojs” organizatoriem un iedzīvotājiem, ar kuru palīdzību kopš šī gada 24. februāra Ukrainā ir nogādātas vairāk kā 850 automašīnas un humānā palīdzībā, kas ir neatsverams atbalsts Ukrainas aizstāvjiem un sabiedrībai cīņā pret Krievijas agresiju.

 

Image
Pie Kara muzeja izstādīs “Twitter konvoja” auto, ko Ukrainas karavīri izmantojuši kaujās pret Krievijas okupācijas spēkiem
Image
Pie Kara muzeja izstādīs “Twitter konvoja” auto, ko Ukrainas karavīri izmantojuši kaujās pret Krievijas okupācijas spēkiem
Image
Pie Kara muzeja izstādīs “Twitter konvoja” auto, ko Ukrainas karavīri izmantojuši kaujās pret Krievijas okupācijas spēkiem

 

Ieteikt :
Kontakti

Latvijas Kara muzejs
Smilšu iela 20
Rīga, LV-1050,
Latvija

Image
a28

Darba laiki:

Muzejs atvērts:
no otrdienas līdz svētdienai
10.00 - 18.00

 

Grāmatu tirdzniecības
un kases darba laiks:
10.00 - 17.45

 

 

 

Muzeja administrācija
    +371 67228147

Ekskursiju pieteikšana
    +371 28662648

Oficiālais e-pasts: pasts@karamuzejs.lv

Raksti mums uz e-adresi

Muzeja apmeklējums
ir bezmaksas!