Latvijas Kara muzejs izdod grāmatu "100 liecības par Latviju Otrajā pasaules karā"

Latvijas Kara muzejam jauna grāmata "100 liecības par Latviju Otrajā pasaules karā"

100 priekšmeti - 100 stāsti par Otro pasaules karu Latvijā. Latvijas Kara muzejs idod jaunu grāmatu "100 liecības par Latviju Otrajā pasaules karā"!

No Latvijas karoga izgatavots Latvijas PSR karogs, vācu okupācijas laikā lietotas koka apavu zoles, pulkveža Jāņa Veikina ievainojuma šķemba, kapteiņa Jāņa Vilhelma snaipera šautene, vācu armijas “tanku dūre” un piena kannās paslēptā 15. artilērijas pulka kaujas dienasgrāmata ir tikai dažas no 100 Otrā pasaules kara liecībām, kuru neticamie stāsti ir iekļauti jaunajā Latvijas Kara muzeja grāmatā “100 liecības par Latviju Otrajā pasaules karā”.

Muzeja vēsturnieku izlolotās grāmatas “galvenie varoņi” ir, Latvijas Otrā pasaules kara stāstu stāstošie, muzeja krājuma priekšmeti un eksponāti - kara laikā lietoti ieroči un munīcija, formas tērpi un ekipējuma piederumi, krūšu nozīmes un apbalvojumi, karogi un plakāti, unikāli dokumenti, fotogrāfijas un citas liecības no teju visām muzeja krājuma kolekcijām. Pirms nonākšanas muzeja krājumā, daudzi no šiem priekšmetiem ir izceļojušies neiedomājami garus līkloču ceļus, savukārt citus - okupāciju gados bija jāslēpj, jo to nonākšana atklātībā draudēja ar politisko vajāšanu un represijām.

Priekšmetu stāstus papildina bagātīgs ilustrāciju klāsts, tāpēc jaunā grāmata kļūs par lielisku dāvanu jebkuram Latvijas militāri politiskās vēstures interesentam.

Grāmatas “100 liecības par Latviju Otrajā pasaules karā” prezentācija notiks 16. martā plkst. 16.00, Latvijas Kara muzeja rīkotās diskusijas “Vēstures dramaturģija: mīti, leģendas un patiesība par latviešu leģionu pagātnē un tagadnē” ietvaros.

Izdevuma cena –  35 EUR