Ziemassvētku kauju atceres pasākumi 2023

2023. gada 7. janvārī norisināsies Ziemassvētku kauju 106.gadadienas atceres pasākumi

2023. gada 7. janvārī Jelgavas novads un Mārupes novads, sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Latvijas Kara muzeju, organizē Pirmā pasaules kara Ziemassvētku kauju atceres pasākumus.

12.00 Kritušo strēlnieku piemiņas brīdis Mārupes novada Antiņu kapsētā
13.00 Piemiņas svētbrīdis Kalnciema – Klīves evaņģēliski luteriskajā baznīcā
14.00 Zvaigznes dienas koncerts Kalnciema vidusskolā (piedalās Jelgavas novada jauktie kori "Svīri" un "Vilce")

Ziemassvētku kauju muzejā (Jelgavas novada Valgundes pagasta "Mangaļos"):

• 13.00                  Ekskursija Ziemassvētku kauju muzejā (iepriekš piesakoties)

• 13.00 – 16.00     Pirmā pasaules kara un mūsdienu armijas ieroču un ekipējuma izstāde.
                               Īpašais stāsts par zirgu – galveno cilvēka sabiedroto agrākos karos

• 13.00 – 16.00     Pēc strēlnieku receptes gatavota tēja

• 15.00                  Grāmatas "Latviešu strēlnieku saraksts" atvēršana (sastādītājs Jānis Hartmanis)

• 16.00                  Lāpu gājiens no Ziemassvētku kauju muzeja uz Ložmetējkalnu

• 17.30                  Atceres pasākums Ložmetējkalnā

Pasākumu laikā tiks vākti līdzekļi Ukrainas armijai – ģeneratora un ziemas aprīkojuma iegādei.

Ziemassvētku kaujas bija lielākās 1.pasaules kara kaujas mūsdienu Latvijas teritorijā, kurās nozīmīgu lomu spēlēja latviešu strēlnieku vienības. Latviešu strēlnieku drosmes un izturības piemērs šajās kaujās kļuva leģendārs. Tas ļāva sabiedrībai noticēt latviešu spējai cīnīties par savu ideju un vēlāk arī Latvijas neatkarību.

Sīkākai informācijai:
mob: 28349259 (Ziemassvētku kauju muzejs - Dagnis Dedumietis)
epasts: mangali@karamuzejs.lv

Ģērbjamies atbilstoši laikapstākļiem un tiekamies muzejā!

*Vairāk informācijas par Ziemassvētku kaujas atceres pasākumiem citviet Jelgavas un Mārupes novados:  https://www.jelgavasnovads.lv/lv/novada-zinas/18765/ziemassvetku-kauju-atceres-pasakumi

Kara muzejs aicina uz Ziemassvētku kauju atceres pasākumiem 2023. gada 7. janvārī

Ziemassvētku kauju muzejs
atrodas Jelgavas novada
Valgundes pagasta „Mangaļos”,
LV-3017

zm-karte

Muzeja iekštelpu ekspozīcija atvērta no trešdienas līdz svētdienai

Brīvdabas 1.pasaules kara fortifikāciju ekspozīcija un izstādes apskatei pieejamas apmeklētājiem katru dienu

Informatīvais tālrunis:
+371 28349259 (ja tālruņu sakaru operators paziņo, ka adresāts nav sazvanāms, tad, lūdzu, sūtiet īsziņu,- mēs jums noteikti piezvanīsim)

E-pasts:
mangali[at]karamuzejs.lv

Muzeja apmeklējums ir bezmaksas!