Izzinoša taka Ziemassvētku kauju vietās

Izzinosa_taka_L

Ziemassvētku kauju muzeja apmeklētājiem ir pieejama 7,2 km gara, izzinošā pastaigu taka.

Pastaigu maršruts ved  pa 1. latviešu strēlnieku brigādes 1917. gada 5. janvāra uzbrukuma ceļu un tās izzināšana aizņems aptuveni 1,5h laika. Takas maršruts piesaistīts interesantākiem objektiem, kas saglabājušies līdz mūsdienām un apmeklētājiem sniedz iespēju labāk izprast Ziemassvētku kauju vietu saglabātības unikalitāti. Turklāt maršrutu papildina 13 informatīvās planšetes, kas takas apmeklētājiem palīdzēs saskatīt un izzināt Ziemassvētku kauju liecības apkārtnē - fortifikācijas būvju paliekas, vēsturiskas inženiertehniskas būves un pat precīzi identificējamas vēsturisku notikumu vietas.

Takas apmeklētājiem ir iespēja atstāt automobili Ziemassvētku kauju muzeja stāvvietā, kur atrodas arī maršruta sākumpunkts un beigas. Starp citu, ilgāku pastaigu svaigajā gaisā var noslēgt arī ar pikniku – Ziemassvētku kauju muzejā ir pieejama ugunskura vieta.

Taka ir iezīmēta ar numurētām sarkanas krāsas norādēm un sarkanas krāsas marķējumu uz kokiem. Maršruta shēmu un aprakstu var saņemt Ziemassvētku kauju muzejā (iekštelpu ekspozīcijas darba laikā) vai arī patstāvīgi izdrukājot no šeit pieejamā materiāla.

Izzinošā taka Ziemassvētku kauju muzejā noteikti ir piemērota pastaigai ar mazākiem bērniem, tomēr lūgums ņemt vērā, ka bērnu ratiņiem maršruts var izrādīties apgrūtinošs.

Taka izveidota, nepārveidojot dabas apstākļus,– tā iet pa meža stigām un mežu. Tas ir jāņem vērā, izvēloties apģērbu un savas spējas.

Ziemassvētku kauju muzejs
atrodas Jelgavas novada
Valgundes pagasta „Mangaļos”,
LV-3017

zm-karte

Muzeja iekštelpu ekspozīcija atvērta no trešdienas līdz svētdienai

Brīvdabas 1.pasaules kara fortifikāciju ekspozīcija un izstādes apskatei pieejamas apmeklētājiem katru dienu

Informatīvais tālrunis:
+371 28349259 (ja tālruņu sakaru operators paziņo, ka adresāts nav sazvanāms, tad, lūdzu, sūtiet īsziņu,- mēs jums noteikti piezvanīsim)

E-pasts:
mangali[at]karamuzejs.lv

Muzeja apmeklējums ir bezmaksas!