Aktualitātes
COVID-19 ierobežojumi

No 2022. gada 1. aprīļa, tiek atceltas Covid-19 epidemioloģiskās drošības prasības muzeju apmeklēšanai!

  • Turpmāk muzeja apmeklētājiem nav nepieciešams lietot sejas maskas iekštelpu ekspozīcijās
  • Muzeja apmeklētājiem nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts
  • Lūgums rūpīgi izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt muzeju, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī, ja personai ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus
     

 

Par muzeju

Latvijas Kara muzeja nodaļa (filiāle) „Ziemassvētku kauju muzejs” izveidota 2005.gadā. Muzeja teritorijā saglabājušies unikāli I pasaules kara lauka fortifikācijas elementi, kas saistīti ar leģendārajām Ziemassvētku kaujām. Ziemassvētku kauju muzeja brīvdabas ekspozīcijā autentiskā vietā rekonstruēts nocietinājumu sistēmas posms- blindāža un daļa no vācu aizsardzības pirmās līnijas- „vācu vaļņa”, kas ir vienīgais šāda veida objekts Baltijā.

Muzeja iekštelpās iespējams aplūkot izstādi „Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas”. Vairāk kā 200 fotogrāfijas, kauju shēmas un Tīreļpurva apkārtnē atrastie priekšmeti sniedz interesantas vēsturiskas liecības par tā laika notikumiem. Iekštelpās apskatāms arī lielākais kauju vietu makets Latvijā, kurā attēloti vairāki kvadrātkilometri Ziemassvētku kauju teritorijas ar I pasaules kara nocietinājumiem.

Kā nokļūt
  • „Ziemassvētku kauju muzejs” atrodas Jelgavas rajona Valgundes pagasta „Mangaļu” mājās.

  • Tur var nokļūt, braucot pa Rīgas–Liepājas šoseju līdz pagriezienam uz Jelgavu (pirms Kalnciema tilta, pagrieziena labajā pusē atrodas benzīntanks). Pagriežoties uz Jelgavu jānobrauc 2,5 km līdz norādei „Ziemassvētku kauju muzejs 6,5 km”, kur jānogriežas pa kreisi uz grantēta ceļa. Pa grantēto ceļu jābrauc taisni apmēram 5,5 km līdz krustojumam, kur, sekojot norādei „Muzejs”, jānogriežas pa labi un jābrauc taisni apmēram 1 kilometrs.

  • Muzeja atrašanās vietas ģeogrāfiskās koordinātas: platums (Lat) 56.829583, garums (Lon) 23.701417

Video tūre
Image
Ziemassvētku muzejs panorāmas foto
Kontakti

Ziemassvētku kauju muzejs 
atrodas Jelgavas novada
Valgundes pagasta „Mangaļos”,
LV-3017

Image
zm-karte

Darba laiki:
Muzeja iekštelpu ekspozīcija atvērta no trešdienas līdz svētdienai 
10.00 - 16.00

Brīvdabas 1.pasaules kara fortifikāciju ekspozīcija un izstādes apskatei pieejamas apmeklētājiem katru dienu

Informatīvais tālrunis:
+371 28349259 (ja tālruņu sakaru operators paziņo, ka adresāts nav sazvanāms, tad, lūdzu, sūtiet īsziņu,- mēs jums noteikti piezvanīsim)
+371 67228147

E-pasts:
mangali[at]karamuzejs.lv

Muzeja apmeklējums ir bezmaksas!