Izstāde "NBS Starptautiskajās operācijās"

Image
Izstade_NBS-starptautiskas-misijas_01_L

 

 

Izstāde “Latvijas karavīri Miera uzturēšanas misijās un Starptautiskajās operācijās. 1996.–2016. gads”.

 

Pirms 20 gadiem valsts Nacionālo Bruņoto spēku karavīri uzsāka savu pirmo miera uzturēšanas misiju Bosnijā un Hercegovinā. Šajos divos gadu desmitos Latvijas karavīri, pildot savus dienesta pienākumus, pabijuši daudzās valstīs vairākos kontinentos, piedaloties gan NATO, gan Eiropas Savienības un Apvienoto Nāciju Organizācijas rīkotajās Starptautiskajās misijās un operācijās.

Izstāde ir veidota kā vēstījums par mūsu karavīru dzīvi un dienestu, sniedz ieskatu, kā gadu gaitā mainījās karavīru formas tērpi un to elementi, ekipējums un ieroči. Karavīru telts, video ar reālu kaujas epizodi un sardzes tornis ļauj iejusties karavīra ikdienā kaujas postenī Afganistānas kalnos.

Eksponētas dažādas karavīru piemiņas lietas un fotogrāfijas, īpaša vieta atvēlēta Starptautiskajās operācijas kritušajiem Latvijas karavīriem. Izstāde ir unikāla, jo tā ir pirmā, kura vienkopus parāda un sniedz informāciju par Starptautiskajām operācijām un misijām no 1996. gada līdz mūsdienām. 

Pirmo reizi vienkopus būs apskatāmas foto liecības un karavīru personīgās mantas, kas palīdzējušas pildīt misijas uzdevumus vai ir atvestas kā piemiņas lietas no Bosnijas un Hercegovinas, Albānijas, Kosovas, Mali, Irākas un Afganistānas.

 

Image
Izstade_NBS-starptautiskas-misijas_02_L

 

Izstāde būs vēstījums par karavīru ikdienas dzīvi un viņu sajūtām, esot prom no dzimtenes. Pirmo reizi plašākai publikai būs aplūkojamas Irākā un Afganistānā kritušo LV karavīru personīgās lietas un apbalvojumi, ko muzejam uzticējuši tuvinieki.

 

Izstādes autore – Pēckara vēstures nodaļas vadītāja Sarmīte Baltiņa, mob.tālr. 28347514.

 

Ieteikt :
Kontakti

Latvijas Kara muzejs
Smilšu iela 20
Rīga, LV-1050,
Latvija

Image
a28

Darba laiki:

Muzejs atvērts:
no otrdienas līdz svētdienai
10.00 - 18.00

Grāmatu tirdzniecības
un kases darba laiks:
10.00 - 17.45

 

 

 

Muzeja administrācija
    +371 67228147

Ekskursiju pieteikšana
    +371 28662648

Oficiālais e-pasts: pasts@karamuzejs.lv

Raksti mums uz e-adresi

Muzeja apmeklējums
ir bezmaksas!