15. divīzijai pa pēdām

Latvijas Kara muzejs aicina uz diskusiju un grāmatas atklāšanu

2023. gada 28. novembrī plkst. 17.00 Latvijas Kara muzejs aicina izzināt mazāk zināmās Otrā pasaules kara vēstures lapaspuses un “doties pa pēdām” Latviešu leģiona 15. divīzijas gaitām Pomerānijā.

Pasākumu ievadīs diskusija par Latviešu leģiona 15. divīzijas kaujām Pomerānijā 1945. gada sākumā. Diskusijas ietvaros Latvijas Kara muzeja vēsturnieks Jānis Tomaševskis un Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas pētnieks Valdis Kuzmins prezentēs šī gada jūnijā notikušās Pomerānijas ekspedīcijas rezultātus. Savukārt Daugavas Vanagu Centrālās Valdes priekšsēdis Aivars Sinka pastāstīs par latviešu karavīru apbedījumiem Pomerānijā un ar šo jautājumu saistītajiem izaicinājumiem.

Pasākuma otrajā daļā Latvijas Kara muzeja īpašais viesis - britu raidkorporācijas BBC žurnālists un kinodokumentālists Vinsents Hants  prezentēs savu jauno grāmatu “Road to Slaugther: The Latvian 15th SS Division in Pomerania, January-March 1945” (“Ceļš uz slaktiņu: 15. latviešu SS divīzija Pomerānijā, 1945. gada janvāris-marts”).
Prominentais britu žurnālists pastāstīs par grāmatas ideju un darbu pie tās tapšanas (autora prezentācijai būs nodrošināts tulkojums latviešu valodā).

*Britu pētnieks Vincents Hants ir labi pazīstams latviešu lasītājam pēc savām latviešu valodā iztulkotajām grāmatām “Up Against the Wall: The KGB and Latvia” un “Blood in the Forest”. Hanta jaunākā grāmata “Road to Slaugther: The Latvian 15th SS Division in Pomerania, January-March 1945” latviski vēl nav pārtulkota.

Jaunā grāmata “Road to Slaugther: The Latvian 15th SS Division in Pomerania, January-March 1945” būs pieejama pārdošanā arī Kara muzeja kioskā (pasākuma laikā pieejamais grāmatu skaits būs ierobežots).

Ieeja bez maksas!