12. martā - pulkvedim Arvīdam Krīpenam veltītās grāmatas atklāšana

Image
Arvīda Krīpena grāmatas atvēršanas svētki

2024. gada 12. martā plkst. 17:00 Latvijas Kara muzejā notiks grāmatas “Pulkvedis Arvīds Krīpens. Ar zobenu un rakstāmspalvu par Latviju” atvēršanas svētki!

Jaunā grāmata aplūko izcilā Latvijas armijas virsnieka un Kara skolas priekšnieka pulkveža Arvīda Krīpena (1893-1968) dzīvesgājumu, militāro darbību teju trīsdesmit gadu garumā, un aktīvo sabiedrisko darbību neatkarīgajā Latvijā un pēckara trimdā Vācijā un Austrālijā.

Grāmata “Pulkvedis Arvīds Krīpens: Ar zobenu un rakstāmspalvu par Latviju” ir iedalīta trīs daļās. Pirmajā daļā ir lasāma detalizēta Arvīda Krīpena biogrāfija, uzsvaru liekot uz viņa militārās karjeras līkločiem - cīņām Latvijas Neatkarības karā, jaunās Latvijas virsnieku un karavīru paaudzes audzināšanu starpkaru periodā un dramatiskajām gaitām Otrajā pasaules karā Latviešu leģiona rindās. Otrajā daļā ir padziļināti iztirzāta A. Krīpena personība un viņa pārstāvēto militāro vienību darbība. Šeit ievietoti arī paša A. Krīpena dažādos laikos tapušie raksti vai to fragmenti par dažādām tēmām. Trešajā daļā apskatīta viņa aktīvā sabiedriskā darbība, kuras ietvaros viņš bija vairāku nozīmīgu sabiedrisko organizāciju, tostarp, Daugavas Vanagu, Latviešu virsnieku apvienības un citu organizāciju vadošajos amatos. Grāmatas saturu papildina bagāts fotogrāfiju klāsts.

Kā norāda grāmatas sastādītājs un Latvijas Kara muzeja vēsturnieks Jānis Tomaševskis - šī grāmata ir īpaši aktuāla mūsdienu ģeopolitiskajā situācijā: “Viņa plašais publicistisko darbu klāsts un izpratne par militārām un politiskām lietām ir aktuāla arī mūsdienās, kad sabiedrībā notiek diskusijas par armijas un valsts aizsardzības nozīmi valsts pastāvēšanā.” Tādējādi šī grāmata var sniegt izpratni un ļaut mācīties par minētajiem jautājumiem vēsturiskā retrospektīvā.

Grāmata ir tapusi ar Latvijas Nacionālo karavīru biedrības iniciatīvu un to būs iespējams iegādāties apgāda “Jumava” veikalos, kā arī citās Latvijas grāmatnīcās un grāmatu internetveikalos.

Tiekamies Latvijas Kara muzejā!

Ieteikt :
Kontakti

Latvijas Kara muzejs
Smilšu iela 20
Rīga, LV-1050,
Latvija

Image
a28

Darba laiki:

Muzejs atvērts:
no otrdienas līdz svētdienai
10.00 - 18.00

Grāmatu tirdzniecības
un kases darba laiks:
10.00 - 17.45

 

 

 

Muzeja administrācija
    +371 67228147

Ekskursiju pieteikšana
    +371 28662648

Oficiālais e-pasts: pasts@karamuzejs.lv

Raksti mums uz e-adresi

Muzeja apmeklējums
ir bezmaksas!