21. martā - digitālās izstādes "Zaudētais sapnis par brīvību" prezentācija

Image
Digitālā izstāde "Zaudētais sapnis par brīvību"

2024. gada 21. martā plkst. 17.30 Latvijas Kara muzejs prezentēs savu jaunāko virtuālo izstādi “Zaudētais sapnis par brīvību. Zviedrijas valdības Padomju Savienībai izdoto latviešu karavīru stāsts”, kas vēsta par 1946. gada 25. janvārī no Zviedrijas Padomju Savienībai izdotajiem latviešu karavīriem – bijušajiem leģionāriem.

Latviešu karavīru izdošana no Zviedrijas Padomju Savienībai ir viens no traģiskākajiem stāstiem par Latvijas iedzīvotāju likteņiem pēc Otrā pasaules kara beigām. Karavīri uz Zviedriju bija devušies ar mērķi – nonākt tālāk pasaulē un nekad neatgriezties PSRS. Tomēr viņu izsapņotais sapnis būt brīviem lēnām sabruka: Zviedrijā viņus turēja internēto nometnēs aiz dzeloņdrātu žoga. Izdošana no Zviedrijas latviešu karavīrus atveda atpakaļ uz zemi, no kuras viņi bija bēguši. Viņu stāsts ir stāsts par salauztiem likteņiem un brūcēm, kas turpināja dzīt vēl daudzus gadu desmitus pēc notikušā.

Izstādē būs vienkopus aplūkojams plašs fotogrāfiju, dokumentu un leģionāru vēstuļu klāsts, ko papildinās dažāda veida vizualizācijas un informatīvie grafiki.

Digitālā izstāde ir tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu un jau no 22. marta būs  pieejama tiešsaistē vietnē www.sapnisparbrivibu.lv.

***

Izstādes prezentāciju 21. marta vakarā papildinās priekšlasījumi, kuru mērķis ir stiprināt latviešu sabiedrības un latviešu karavīru kopības apziņu. Priekšlasījumu sēriju organizē Latvijas Kara muzejs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo karavīru biedrību.

Ieeja bez maksas.

Ieteikt :
Kontakti

Latvijas Kara muzejs
Smilšu iela 20
Rīga, LV-1050,
Latvija

Image
a28

Darba laiki:

Muzejs atvērts:
no otrdienas līdz svētdienai
10.00 - 18.00

 

Grāmatu tirdzniecības
un kases darba laiks:
10.00 - 17.45

 

 

 

Muzeja administrācija
    +371 67228147

Ekskursiju pieteikšana
    +371 28662648

Oficiālais e-pasts: pasts@karamuzejs.lv

Raksti mums uz e-adresi

Muzeja apmeklējums
ir bezmaksas!