16.marta diskusija: "Vēstures dramaturģija:mīti,leģendas un patiesība par latviešu leģionu"

Image
Latvijas Kara muzejs rīko diskusiju par latviešu leģionu

2023. gada 16. martā Latvijas Kara muzejs rīko diskusiju “Vēstures dramaturģija: mīti, leģendas un patiesība par latviešu leģionu pagātnē un tagadnē.”

Tikšanās galvenais mērķis ir rosināt sabiedrībā diskusiju par to, kā šodien veidojas stāsts par Otrā pasaules kara traģiskajiem notikumiem Latvijas un latviešu tautas vēsturē, par latviešu karavīru līdzdalību totalitāro lielvaru bruņotajos spēkos, tostarp – latviešu leģionā.

Diskusijas ievadā vēsturnieks Valdis Kuzmins piedāvās savas pārdomas par “datumu izcelšanu” mūsu militāri politiskajā vēsturē, jeb latviešu karavīru piemiņas dienu tradīcijām pagātnē, tagadnē, nākotnē un par salīdzināmo paradigmu pasaules pieredzes kontekstā.

Pasākuma dalībnieki runās par to, kā veidot stāstu par latviešu leģionu. Stāstu par tiem, kas ar ieročiem rokās bija spiesti karot svešā karā - svešu valstu bruņotajos spēkos. Kā, ņemot vērā tēmas sensitivitāti, šo stāstu pasniegt Rietumvalstu auditorijai? Kā par latviešu leģionu un latviešu karavīriem Otrā pasaules kara abās frontes pusēs stāstīt mūsu jaunatnei skolās, un kā šis jautājums tiek aplūkots Latvijas vispārizglītojošās mācību iestādēs šobrīd?

Pasākuma ietvaros notiks Latvijas Kara muzeja izdevuma “100 liecības par Latviju Otrajā pasaules karā” prezentācija. Muzeja vēsturnieku sagatavotās grāmatas centrālais objekts ir muzeja priekšmets, ar kura starpniecību tiek izstāstīts dramatiskais Latvijas Otrā pasaules kara stāsts. Katalogā lappusēs atrodami kara laikā lietoti ieroči un munīcija, formas tērpi un ekipējuma piederumi, krūšu nozīmes un apbalvojumi, karogi un plakāti, unikāli dokumenti, fotogrāfijas un citas liecības no teju visām muzeja krājuma kolekcijām. Daudzi no šiem priekšmetiem, pirms to nonākšanas muzeja krājumā, ir izceļojušies garus līkloču ceļus, daudzus no tiem okupāciju gados cilvēki bija spiesti slēpt, jo to nonākšana atklātībā draudēja ar represijām no pastāvošās varas

Diskusija un grāmatas prezentācija notiks 2023. gada 16. martā Rīgā, Latvijas Kara muzejā, Smilšu ielā 20 (Pulvertornis).

Ieeja bez maksas!

 

Diskusijas dalībnieki:

Valdis Kuzmins (Nacionālās aizsardzības akadēmijas pētnieks);
Roberts Ķipurs (Vēstures skolotājs, Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrības valdes loceklis);
Mārtiņš Mintaurs, Dr.hist. (Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošais pētnieks, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes docents);
Edgars Plētiens (Vēstures skolotājs);
Ilze Jermacāne, Dr.hist. (Latvijas Kara muzeja vēsturniece)

Diskusiju vada TV24 žurnālists Ansis Bogustovs

 

 

 

Ieteikt :
Kontakti

Latvijas Kara muzejs
Smilšu iela 20
Rīga, LV-1050,
Latvija

 

Uzmanību! No 2024. gada 10. septembra - ieeja no ēkas aizmugures!

Image
a28

Darba laiki:

Muzejs atvērts:
no trešdienas līdz svētdienai
10.00 - 18.00

11. novembrī muzejs atvērts
10.00 - 21.00

12. - 18. novembrī muzejs atvērts
10.00 - 18.00

Grāmatu tirdzniecības
un kases darba laiks:
10.00 - 17.45

 

 

 

Muzeja administrācija
    +371 63616238

Ekskursiju pieteikšana
    +371 28662648

Oficiālais e-pasts: pasts@karamuzejs.lv

Raksti mums uz e-adresi

Muzeja apmeklējums
ir bezmaksas!