Klajā laists dokumentu krājums par PSRS okupācijas armijas noziegumiem Latvijā

01_Aktualitate_PSRSnoziegumugramata_202009_L

2020. gada 31. augustā Latvijas Kara muzejā notika dokumentu krājuma „PSRS okupācijas armijas noziegumi Latvijā” atvēršanas svētki.

Grāmatas autors Jānis Riekstiņš ir vēsturnieks, ilggadīgs Latvijas Valsts Arhīva darbinieks, daudzu dokumentu krājumu un grāmatu autors.

Jānis Riekstiņš ir ieguldījis apjomīgu darbu, lai izpētītu un sabiedrību iepazīstinātu ar mūsu valsts un tautas vēstures traģiskajām lappusēm – PSRS okupācijas armijas noziegumiem Latvijā vairāk nekā piecdesmit gadu laikā. Pateicoties Latvijas okupācijas izpētes biedrības iniciatīvai un tās veiktajam mērķtiecīgajam darbam, mēs varam uzzināt par zaudējumiem, kādus Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem ir radījis izvērstais padomju totalitārais komunistiskais režīms.

Darbā ietvertie arhīva materiāli raksturo komunistiskā režīma visatļautību un vienaldzīgo attieksmi pret Latvijas un tās iedzīvotāju vērtībām. Grāmata lasītājiem ļauj iepazīties ar dažādu Latvijas novadu ģimeņu traģiskajiem likteņiem, kurus ietekmējusi okupācijas vara, kā arī PSRS militārpersonu patvaļu un nesodītiem kriminālnoziegumiem.

Dokumentu krājuma „PSRS okupācijas armijas noziegumi Latvijā” uzdevums ir atklāt PSRS okupācijas armijas zaldātu un viņu komandieru izdarītos noziegumus pret Latvijas mierīgajiem pamatiedzīvotājiem.

Jāņa Riekstiņa grāmata ir viena no vissmagākajām apsūdzībām PSRS valdošajam totalitārajam režīmam Baltijas valstīs.

Dokumentu krājumu „PSRS okupācijas armijas noziegumi Latvijā” var saņemt jebkurš interesents Latvijas okupācijas izpētes biedrības (LOIB) birojā, zvanot pa tel. 29521934.