Atjaunota izzinošā pastaigu taka Ziemassvētku kauju muzejā

Image
Atjaunotā_Izziņu_Taka_Ziemassvētku kauju muzejā

2015. gadā Latvijas Kara muzejs filiālē "Ziemassvētku kauju muzejs" izveidoja izzinošu pastaigu taku, kas ik gadu piesaistīja vairākus tūkstošus apmeklētājus. Laika gaitā takas informatīvā infrastruktūra nolietojās un kļuva apmeklētājiem neizmantojama.

Šoruden takas 7,2 kilometru garajā maršrutā tika atjaunota un labiekārtota apmeklētājiem nepieciešamā navigācijas infrastruktūra. Atjaunošanu un modernizāciju piedzīvoja arī 13 informatīvās planšetes, kas takas apmeklētājiem palīdzēs saskatīt un izzināt Ziemassvētku kauju liecības apkārtnē - fortifikācijas būvju paliekas, vēsturiskas inženiertehniskas būves un pat precīzi identificējamas vēsturisku notikumu vietas.

Pastaigu maršruts ved pa 1. latviešu strēlnieku brigādes 1917. gada 5. janvāra uzbrukuma ceļu un tā izzināšana aizņems aptuveni 1,5h laika. Takas apmeklētājiem ir iespēja atstāt automobili Ziemassvētku kauju muzeja stāvvietā, kur atrodas arī maršruta sākumpunkts un beigas. Starp citu, ilgāku pastaigu svaigajā gaisā var noslēgt arī ar pikniku – Ziemassvētku kauju muzejā ir pieejama ugunskura vieta.

Izzinošā taka Ziemassvētku kauju muzejā noteikti ir piemērota pastaigai ar mazākiem bērniem, tomēr lūgums ņemt vērā, ka bērnu ratiņiem maršruts var izrādīties apgrūtinošs.  

Sīkāka informācija un maršruta plāns: https://www.karamuzejs.lv/zm/izzinosa-taka-ziemassvetku-kauju-vietas

Informāciju sagatavoja D.Dedumietis 
Tel. 28349259

Image
Atjaunotā_Izziņu_Taka_Ziemassvētku kauju muzejā

 

Image
Atjaunotā_Izziņu_Taka_Ziemassvētku kauju muzejā

 

 

Ieteikt :
Kontakti

Ziemassvētku kauju muzejs 
atrodas Jelgavas novada
Valgundes pagasta „Mangaļos”,
LV-3017

Image
zm-karte

Darba laiki:
Muzeja iekštelpu ekspozīcija atvērta no trešdienas līdz svētdienai 
10.00 - 16.00

 

Brīvdabas 1.pasaules kara fortifikāciju ekspozīcija un izstādes apskatei pieejamas apmeklētājiem katru dienu

Informatīvais tālrunis:
+371 28349259 (ja tālruņu sakaru operators paziņo, ka adresāts nav sazvanāms, tad, lūdzu, sūtiet īsziņu,- mēs jums noteikti piezvanīsim)
+371 67228147

E-pasts:
mangali[at]karamuzejs.lv

Muzeja apmeklējums ir bezmaksas!