Pulkveža O.Kalpaka muzeja „Airītes” ekspozīcija

airīšu ekspz

Pulkveža O.Kalpaka muzeja un piemiņas vietas „Airītes” ekspozīcija sniedz plašu informāciju par Oskaru Kalpaku, viņa vadīto bataljonu un parāda Latvijas nacionālās armijas un piemiņas vietas „Airītes” izveidošanas vēsturi. Muzeja ekspozīcija atklāj pulkvedi Oskaru Kalpaku kā personību, kā karavīru un kā cīnītāju par Latvijas neatkarību.

Ekspozīcijā ir apskatāmas unikālas vērības: priedes stumbra fragments (pie šīs priedes 1919.gada 6.martā O.Kalpaks saņēma nāvīgo ievainojumu), 1. atsevišķā latviešu bataljona atšķirības zīmes un formas tērpu atdarinājumi, J. Blūma dāvinātais Latviešu atsevišķās jātnieku nodaļas karoga atdarinājums, Latvijas neatkarības rotas kapteiņa P.Penčuka Lāčplēša Kara ordenis, kas piešķirts par kauju pie Lielauces 1919.gada 16.janvārī.

Ekspozīciju papildina sadarbībā ar Latvijas Muzeju biedrību un VKKF atbalstu izveidotie atmiņu ieraksti audio formātā (latviešu, angļu, vācu valodās). Tie lieliski papildina eksponatūras klāstu un akcentē 1918./1919. gada vēsturisko notikumu svarīgumu Latvijas valstiskuma nosargāšanā.

O.Kalpaka muzejs un
piemiņas vieta „Airītes”
atrodas Saldus novada
Zirņu pagasta „Airītēs",
LV-3853

airites

Muzeja iekštelpu ekspozīcija atvērta no otrdienas līdz svētdienai

Piemiņas vieta un teritorija pieejama apmeklētājiem katru dienu

Informatīvais tālrunis:
+371 22017465

E-pasts:
airites[at]karamuzejs.lv

Muzeja apmeklējums ir bezmaksas!