Ekspozīcija "Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā"

Ekspozīciju_Header_5._6.zale

Ekspozīcija “Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā

 

Image
LKM-ekspoz_Latvijas-iedz-1PK_01_L

 

2017.gada 11.janvārī plkst. 14.00 Latvijas Kara muzejā tika atklāta jaunā ekspozīcija “Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā”.

 

Latvijas valsts dibināšanai priekšnoteikumus radīja Pirmā pasaules kara norises, tādēļ atzīmējot Ziemassvētku kauju un sagaidot valsts simtgadi, Latvijas Kara muzejs aicina apmeklēt jauno ekspozīciju “Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā”.

 

 

Image
LKM-ekspoz_Latvijas-iedz-1PK_02_L

 

Latvijas Kara muzeja ekspozīcija būs Latvijā visplašākais sabiedrībai pieejamais vēstures stāsts par Pirmo pasaules karu, kas veidots no 1230 vēstures liecībām.

 

Plašā ekspozīcija, kas izvietota 380 kv.m., sastāv no diviem tematiskiem blokiem. Pirmā daļa veltīta Pirmā pasaules kara notikumiem Eiropā un Latvijā, savukārt otrā – politiskajām un militārajām pārmaiņām 1917. gadā, kas iesaistīja latviešu strēlniekus Pilsoņu karā Krievijā. Nozīmīga ekspozīcijas daļa atvēlēta arī civiliedzīvotāju, latviešu strēlnieku atgriešanās procesam no Krievijas un karagūstekņu nometnēm. Ekspozīcijas hronoloģiskais rāmis aptver laika posmu no 1914.-1922. gadam.

 

Image
LKM-ekspoz_Latvijas-iedz-1PK_03_L

 

Pirmais pasaules karš jaunajā Latvijas Kara muzeja ekspozīcijā tiek rādīts kā totāls karš, kurā iesaistīti gan karavīri frontē, gan civiliedzīvotāji frontes aizmugurē.

 

Ekspozīcijas centrālā vieta veltīta latviešu strēlniekiem, viņu kaujas gaitām un sadzīvei, paralēli atspoguļojot arī pretinieku. Būtisks ekspozīcijas elements ir laikabiedru atmiņu, vēstuļu un dienasgrāmatu fragmenti, kas ļauj pietuvināties laika notikumiem, izjūtām un domām.

 

Apmeklētājiem būs unikāla iespēja aplūkot pirmo trīs latviešu strēlnieku bataljonu karogu atdarinājumus.

 

Image
LKM-ekspoz_Latvijas-iedz-1PK_04_L

 

Vēsturiskā satura sasaiste ar šodienas realitāti, mūsdienīgi aktuāls dizains un interaktīvi risinājumi padara ekspozīciju interesantu un ērti uztveramu dažādām auditorijām. Jaunajā ekspozīcijā būs apskatāmi telpiski un multimediāli objekti, kuros tiks izmantotas arī attēlu un vizuālo efektu projekcijas. Kopumā apmeklētājiem būs pieejamas 3 animētas projekcijas, 5 skārienjūtīgi ekrāni un 15 digitālie ekrāni.

 

Ekspozīcijas risinājumam autori izmantojuši stihisku kara frontes vidi, kurā galvenais objekts ir munīcijas kastes. Ekspozīcijas dizains veidots tā, lai apmeklētājam pastarpināti rastos sajūta, ka viņš atrodas armijas arsenālā, un viss, kas atrodas telpā, var atkal sākt kalpot” karam.

 

Īpaši uzsverams ir fakts, ka pirmo reizi Latvijas muzeju vēsturē visā ekspozīcijā tiek izmantots “neredzamais” stikls jeb ARTGLASS.

 

Image
LKM-ekspoz_Latvijas-iedz-1PK_05_L

 

Autori:

LKM Pirmā pasaules kara vēstures nodaļas vadītāja Ilze Krīgere, mob. tālr. 28352176;

LKM Pirmā pasaules kara vēstures nodaļas vēsturnieks Klāvs Zariņš, tālr. 67212272;

Ekspozīcijas mākslinieciskais dizains - dizaina birojs “H2E”, Holgers Elers, mob. tālr. 29429042.

 

 

Latvijas Kara muzejs atvērts katru dienu. Ieeja bez maksas!

 

Ieteikt :
Kontakti

Latvijas Kara muzejs
Smilšu iela 20
Rīga, LV-1050,
Latvija

Image
a28

Darba laiki:

Muzejs atvērts:
no otrdienas līdz svētdienai
10.00 - 18.00

Grāmatu tirdzniecības
un kases darba laiks:
10.00 - 17.45

 

 

 

Muzeja administrācija
    +371 67228147

Ekskursiju pieteikšana
    +371 28662648

Oficiālais e-pasts: pasts@karamuzejs.lv

Raksti mums uz e-adresi

Muzeja apmeklējums
ir bezmaksas!