9.novembrī Latvijas Kara muzejā notiks grāmatas atklāšanas svētki

Latvijas Kara muzejā notiks grāmatas atklāšanas svētki

9. novembrī pulksten 15.00  Latvijas Kara muzejā notiks grāmatas “Latvijas rītausmā. Trīs atmiņu stāsti par Latvijas Neatkarības karu 1918.-1920. gadā” atklāšanas svētki!

***

Apgāds Zvaigzne ABC sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju piedāvā lasītājiem trīs unikālus atmiņu stāstus par Latvijas Neatkarības karu, kas norisinājās vairāk nekā pirms simts gadiem. Divi no autoriem – Antons Grāmatiņš (1891–1969) un Jānis Ķīselis (1897–1942) – bija Latvijas Republikai pirmās uzticamās militārās vienības Latvijas zemessardzes jeb landesvēra Atsevišķā latviešu bataljona karavīri, kas cīnījās leģendārā pulkveža Oskara Kalpaka vadībā. Savukārt Aleksandrs Indriksons (1893–1977) Latvijas Republikas bruņoto spēku sastāvā karoja pret Bermonta armiju, kā arī piedalījās Latgales atbrīvošanā no Sarkanās armijas.

Vēstures interesentiem būs iespēja palūkoties uz dramatiskajiem Neatkarības kara notikumiem ar karavīru aculiecinieku acīm, salīdzināt dažādu cilvēku redzējumu un pieredzi notikumos, kurus vēlāk aprakstījuši un interpretējuši vēsturnieki.

Grāmatas atklāšana notiks Latvijas Kara muzeja ekspozīcijā  “Latvijas valsts izveidošana un Neatkarības karš. 1918–1920”.

Vēsturnieki J.Ciganovs un V.Klišāns dalīsies pārdomās par Neatkarības kara saistošākajiem notikumiem un tiem stāstiem, ko ikdienā neraksta muzeja tekstos un, ko ikdienā muzeja apmeklētājs nedzird gidu stāstos.

Atklāšanas svētkos grāmatu būs iespējams arī iegādāties.

Noslēgumā saviesīgas sarunas un uzkodas.